Keçi Sütü Sabunun Faydaları Nedir?

Keçi Sütü Sabunun Faydaları Nedir?

Keçi Sütü Sabunun Faydaları Nedir?

23/06/2020

Protein açısından oldukça zengin bir yapıya sahip olan keçi sütünün, sabunu da oldukça faydalı bir üründür. Süt bazlı olan bu sabun türü sütten aldığı besleyici ve nemlendirici özelliği sayesinde cilde oldukça yararlı gelmektedir. Nem kaybını engellemeye yardımcı olup cilt üzerinde bariyer oluşturup bakteri oluşumunu engellemesi yanı sıra ciltteki yağ oranını da dengeler.

Bu sırada cildi tahriş etmesi gibi bir durum söz konusu olmaz. İçerisindeki maddeler zamanla değişiklik gösterse de Hindistan cevizi yağı, Hint yağı, badem yağı, shea yağı, zeytinyağı ve bolca keçi sütü gibi yağlar sayesinde yarattığı mucizevi etki sayesinde oldukça tercih edilir. Hücreleri yenileyip siyah nokta ve sivilceleri yok etmesi sonucunda genç kızların tercihi haline gelmiştir.

Saç üzerinde kullanıldığında düzenli kullanım sonrası saça kaybettiği nemi ve hacmi geri kazandırır. Ciltte kurumaya yol açmayacağı gibi tıkalı gözenekleri de açar. Cilt problemleri gibi durumlarda iyileştirici etkisi sayesinde rahatsızlığın geçmesi için de etkili bir rol oynar.  Aynı zamanda cildi ölü derilerden arındırır.

Doğal ve katkısız peeling ürünü olarak da tercih edilir. Makyaj temizleyici veya makyaj öncesi / sonrası cildi beslemek amacı ile de kadınlar tarafından oldukça tercih söz konusudur. Cilt kırışıklıklarına da iyi geldiği için sabun kullanım sırasında yapılan masaj sayesinde yüzdeki rahatlamayı fark edeceksiniz.

Köpürtüp yüze uygulandığı taktirde parmak uçları ile masaj yapar gibi uygulanıp durulandığı taktirde kısa zamanda faydasını göreceksiniz saça uygulayacaksanız ve egzama gibi probleminiz varsa köpürtüp saça uygulamanızı tavsiye ederiz.

Yorum Ekle