Kuru Fırçalama Tekniğinin Faydaları

Kuru Fırçalama Tekniğinin Faydaları

Kuru Fırçalama Tekniğinin Faydaları

19/06/2020

Vücut bakımında sıklıkla adı geçen kuru fırçalama tekniğini bakım rutininize dahil etmeniz doğrultusunda ışıl ışıl ve pürüzsüz bir cilt elde etmeniz oldukça kolaydır. Vücudunuz  için oldukça faydalı olan bu bakım tekniği kuru fırçalama ile ayak ve ellerinizden başlayabilirsiniz. Böylelikle cildinizin hassas olmayan bölgelerinde tahrişe sebep olmadan deneyimlemiş olursunuz. Fırçanıza herhangi bir şey sürmeden kuru fırçalama ile başlayabileceğiniz gibi üzerine hafif bir yağ veya losyon kullanarak da bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz. 

Kuru fırçalamanın faydaları saymakla bitmeyecektir fakat genel anlamda kuru fırçalama tekniğinin başlıca yararlarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

Ölü Hücrelerden Arındırır
 
Bu tekniğin cilde uyguladığı nazik eksfoliasyondur. Özellikle kuruluktan ve doku eşitsizliklerinden şikayetçi olanlar için kuru fırçalama tekniği size yenilenmiş ve canlanmış, nefes alan bir cilt sunuyor.

Gözenekleri Temizler

Kuru fırçalama, vücudun fazla yağını, kirini temizliyor ve dolu gözeneklerin de derinlemesine arınmasını sağlıyor. Geriye pürüzsüz ve nefes tertemiz bir cilt kalıyor. 

Kan Dolaşımını Hızlandırır

Kuru fırçalama dokunuşlarıyla hızlanan kan dolaşımının faydaları saymakla bitiyor. Metabolik atıkların azalmasından hızlanan hücre yenilenmesine kadar birçok faydası olan bu durum daha enerjik ve gençleşmiş bir cilt için oldukça önemli oluyor.

Lenfatik Sistemi Destekler

Bağışıklık sisteminin önemli bir parçası olan lenfatik sistem, kuru fırçalama ile uyarılarak harekete geçiriyor. Hücrede atıkların toplanmasından sorumlu olan bu sistemin uyarılmasıyla vücut toksinlerden daha hızlı ve etkili bir şekilde kurtuyor, böylelikle cilt bir anlamda kendine detoks uygulamış oluyor.

Selülitleri Önler

Kuru fırçalama tekniği ile kan dolaşımı hızlanıyor. Bu hızlanmanın sonucunda bu tekniği uygulayarak yapılan cilt masajının sonucunda selülitlerin azalması kaçınılmaz oluyor. Fırçalama esnasındaki hareketlerle cilt altındaki sert yağ depoları yumuşar ve yağ moleküllerinin daha sistematik konumlanmasıyla selülit görünümü azaltıyor.

 Stres Atmaya ve Rahatlamaya Yardımcı Olur

Kuru fırçalama özellikle sessiz ve loş bir ortamda yapıldığında stres azaltma özelliği bulunuyor. Yapılan masajla kan dolaşımı artan, enerjisi yükselen ve toksinlerinden arınan cildiniz adeta spa bakımı görürken, gün içinde stresle gerilen ve sertleşen kaslar rahatlıyor ve gevşiyor. Böylelikle günün yorgunluğunu ve stresini atmaya yardımcı oluyor.

Yorum Ekle