Yüz Masaj Aleti (Face Roller) Nasıl Kullanılır?

Yüz Masaj Aleti (Face Roller) Nasıl Kullanılır?

Yüz Masaj Aleti (Face Roller) Nasıl Kullanılır?

19/06/2020

Her gün hangi kıyafetleri giyeceğimizi düşünürüz hatta onları yıkayıp ütüleyerek tüm bakımlarını yaparız. Farkında olmasakta cildimizde bizim en kıymetli kıyafetimizdir. Yüzümüz ve vücudumuza yaptığımız düzenli bakımlarda gözle görülür sonuçlar elde etmek kaçınılmazdır. Cildinize yaptığınız tüm yatırımlar hazine değerindedir. Bu bakımlar sayesinde cildinizin pürüzsüz, canlı, enerjik ve genç bir görünüm kazanmasına destek olacaktır. Bu bakımların başta gelen ve aslına bakarsak en önemlilerinden olan yüz masajı cildinizin üst yüzeyine etki etmekle kalmayarak cildinizin alt tabakasına da olumlu yönde birçok faydası olacaktır. Kan dolaşımını hızlandırır, cilde tazelik ve esneklik katar, cildinizin alt tabakasındaki kasların gerginliğini azaltır, gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur, göz altı torbalarını ve morlukların azalmasında oldukça etkilidir. Saymakla bitmeyen bu yüz masaj faydalarını doğru şekilde yapılan masaja bakımlarınızla verim elde etmemek olanaksızdır. 

Yüz masaj (Face Roller) aleti kullanarak yapılan masajlarda hem bedeninize hem de ruhunuza iyi gelecektir. Kullanımı hem oldukça kolay olan ve maksimum verim alabileceğiniz yüz masaj (Face Roller) aletleri ile günlük bakım rutininiz hem keyifli hem zahmetsiz olacaktır. Yüz masaj aletlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli kısımlardan biri olan gerçek bir taş olmasıdır. Böylelikle taşın yapısı gereği soğuk olması gerekmektedir. Yaz aylarında bu koşulu sağlamak biraz daha zor olsa da buzdolabında saklayabilirsiniz.  Şimdide bölgesel olarak yüz masaj aletinin doğru biçimde nasıl kullanacağımıza biraz ışık tutalım. 


Alın Bölgesi   

Yüz masaj aletinizin (Face Roller)  geniş olan silindiri ile alnınızın ortasından başlayarak kulak kısmınıza doğru ilerleyin. Aynı işlemi hem sağ kulağınıza doğru hem sol kulağınızın oldu tarafa doğru 5 ile 10 defa tekrarlayabilirsiniz.

Kaş Bölgesi

Yüz masaj aletinizin (Face Roller)  dar olan silindiri ile yoğun olmayacak orta bir basınç uygulayarak kaşınızın iç alt kısmından dışarı şakaklara doğru düz şekilde ilerleyin. Burada dikkat edilmesi gereken, aynı işlem kaşın üst bölgesinden şakaklara doğru düz olacak şekilde tekrar edilmelidir.  10 ile 15 defa tekrarlayabilirsiniz. 

Göz Bölgesi

Yüz masaj aletinizin (Face Roller) dar olan silindiri ile yoğun olmayacak orta bir basınç uygulayarak göz pınarlarından başlayarak göz altından göz dışını geçecek şekilde ilerleyin. Bunu masajı 10 ile 15 defa tekrarlayabilirsiniz. 

Yanaklar ve Çene

Yüz masaj aletinizin (Face Roller) geniş olan silindirini çenenizin ortasına yerleştirerek yoğun olmayacak orta bir basınç ile kulak memesine  doğru ilerleyin. Bu işlemi 5 ile 10 defa tekrarlayabilirsiniz. Sonrasında çenenizden yanağınızı takip ederek kulanızın uç kısmına doğru ilerleyin. Bu işlemi sağ yanak ve sol yanak olmak üzere 10 ile 15 defa tekrarlayabilirsiniz.Yorum Ekle