Ballı Sabunun Faydaları Neler?

Ballı Sabunun Faydaları Neler?

Ballı Sabunun Faydaları Neler?

10/06/2020

Nemlendirici özelliğine sahip olan bal insan sağlığında olduğu gibi ciltte de mucizevi bir etki yaratmaktadır. Birçok losyon, krem gibi ürünlerde nemlendirici etkiye sahip olduğu için sıkça tercih edilir. Bakım ürünü olarak kullanılan bal sabunu tamamen organik bal katkılı olduğu için genç kızların ilgi odağı halindedir. Ergenlik dönemi sivilceleri, akne oluşumu ve izleri gibi birçok durumda etkili bir çözüm haline gelmiştir.

Yağlı ciltteki yağ oranını dengeleyerek yüze parlaklık katar. Bunun haricinde de nemlendirici yapıya sahip olduğu için makyaj öncesi de cildi nemlendirmek için kadınlar tarafından tercih konusudur. Balın içerisinde var olan E vitamini yenileyici özelliği sayesinde düzenli kullanıldığı takdirde cildi sıkılaştırır, genç bir görünüm kazandırır hatta cildi ölü derilerden arındırır. Temizlenen gözenekler sayesinde kullanılan ürünleri cildin daha hızlı şekilde emmesine neden olur.

Hiçbir şekilde cildi tahriş etmek gibi bir durum söz konusu değildir. Kuru, yıpranmış ve bakımsız görünen saçlarda da etkisini düzenli kullanım sonrasında gösterir. Saç dökülmesine iyi gelmesi yanı sıra saç derisinde var olan egzama, kaşıntı ve döküntü gibi durumlarda saç derisini iyileştirir ve güçlendirir.

Bal sabunun Polenli, Propolisli ve Ballı olmak üzere üç çeşidi vardır. Tamamen doğal olan çeşitlerinin kullanım şekli de oldukça basittir. Cilde uygulanacağı zaman köpürtülerek yüze parmak uçları ile masaj yapar gibi uygulanır ve daha sonrasında soğuk su yadımı ile yıkanır. Yumuşak havlu yardımı ile kurulanır.

Saça uygulanacağı zaman ise ıslak saça direkt uygulanır fakat egzama gibi rahatsızlık durumunda saça direkt uygulamak yerine elde köpürtülerek saça masaj yardımı ile uygulanır. Ve ılık su yardımı ile saç temizce durulanır. Düzenli kullanım sonrasında farkı gözle görülür şekilde fark edeceksiniz.


Yorum Ekle