Keçi Sütlü Sabun Nasıl Kullanılmalı?

Keçi Sütlü Sabun Nasıl Kullanılmalı?

Keçi Sütlü Sabun Nasıl Kullanılmalı?

10/06/2020

Nemlendirici bir etkiye sahip olan keçi sütü sabunu, kuru ciltlerde oldukça etki gösteriyor. Siyah noktaları temizleyip ve yeniden oluşmasını engellediği için aynı zamanda sivilce oluşumuna, sivilce izlerine de oldukça fayda sağlıyor. Bu yüzden de genç kızlar tarafından oldukça sık tercih edilmektedir. Saç bakımında da oldukça etkili bir onarım işlemi sağlamaktadır.

Eğer ki saç derisinde egzama gibi kaşıntı ve döküntüye yol açan rahatsızlıklarda da düzenli kullanım sonrasında saça aynı zamanda saç derisine mucizevi bir etki yaratarak sağlıklı bir hale getirmektedir.  Yağlı yüzlerde ki yağ oranını dengelediği gibi yağlı saçlarda da aynı şekilde bir düzen oluşturmaktadır. İçerisinde alkol ve koruyucu katkı maddeleri içermediği için cilt hastalıklarına oldukça iyi gelmektedir. Bu nedenle de alerji riski oldukça düşüktür.

Yüz temizliği aynı zamanda makyaj temizleyici olarak da tercih edilen keçi sütü sabunu hafif ıslatıldıktan sonra köpürtülüp yüzünüzde dairesel hareketler ile nazik bir şekilde masaj yapar gibi uygulanır. Daha sonra soğuk su yardımı ile tamamen yüzden temizlenir ve yumuşak bir havlu yardımı ile kurulama işlemi gerçekleştirilir.

Ciltte yaşlanma belirtilerine ve deride meydana gelen bozulmalara, gözenek belirtilerine karşı oldukça etkilidir. Cildinize keçi sütü sabununu direkt uygulayabilir fakat egzama, deri döküntüsü tedavisinde kullanmayı düşünüyorsanız direkt temasta bulunmak yerine köpürtüp o şekilde tedavi işlemini uygulamanız daha sağlıklı olacaktır. Aynı zamanda saç bakımında saçınızı ve sabunu ıslatıp daha sonra köpürterek nazik şekilde uygulama sonrasında temiz bir durulama işlemi ile saç bakımınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.Yorum Ekle